Vyčistite detskú izbu za 15 minút!!!

Dátum pridania: 23.04.2019

Ak máte deti, pravdepodobne už viete, že ak poviete deťom aby si upratali izbu, za 15-minút budú mať „upratané“. Väčšina vecí zmizne pod posteľou alebo nahádzané v skrini. Naučte deti krok za krokom ako skutočne upratať izbu a nebudú musieť pri tom stráviť celú sobotu.


1. Naučte deti odkladať hračky a veci ktoré nepoužívajú na svoje miesto. V každej izbe by malo mať všetko svoje miesto. Hračky do boxov, knihy do knižnice, oblečenie do skrine, alebo komody a odpadky do koša. 

2. Špinavé oblečenie sa často povaľuje v detskej izbe. Preto je výborným pomocníkom na udržanie poriadku menší kôš na znečistenú bielizeň, kam naučte dieťa odkladať odev ktorý sa musí prať. Zabránite tak ponožkovému škriatkovi, aby vám vždy jednu zobral.

3. Ustielanie postele sa deťom zdá strata času. Pritom to nezaberie veľa času. Postačí ponatriasať vankúš a vystrieť prikrývku. Ak sa na takto „ustlanú“ posteľ pozriete bude sa javiť uhladenejšia a deťom sa nestane že  v nej „niečo“ zapatrošia.

4. Dajte deťom do izby vešiakovú skriňu, kde oveľa ľahšie a rýchlejšie uložia na ramienka oblečenie, ktoré práve nemajú na sebe. Pre dieťa je ľahšie si svetrík, alebo tričko dať na vešiak, ako ho skladať do poličky. Pri teenegeroch zase ľahšie vyberú zo skrine práve ten kúsok ktorý im doladí outfit.

5. Nebojte sa svoje deti už od útleho veku zapájať do čistenia a upratovania. Aj keď im to spočiatku nepôjde tak ako vám, formou hry  ich zapojte do vysávania, zametania, aj umývania podlahy. Ak budú tieto činnosti vykonávať samé, aj poriadok v izbe si budú viac udržiavať. Veď komu by sa chcelo každý deň robiť veľké upratovanie?