Trendy v oblasti textilu pre najmenších...

Dátum pridania: 05.07.2020

Textil v detskej izbe je dôležitou súčasťou vybavenia. Vďaka nemu sú interiéry útulnejšie, funkčné a vzájomne tvoria súvislý celok. Textil často vytvára atmosféru bezpečia, útulnosti a dokonca podporuje rozvoj detí. Pozreli sme sa teda na súčasné trendy v detskom textile.

Bez vhodných textílií by nebola žiadna miestnosť úplná. To platí ešte viac pre detské izby. Pre tých najmenších je v trende prenosná postieľka – známa ako hniezdo – ktorého vysoké steny chránia dieťa pred pádom, alebo skotúľaním. V hniezde môže dieťa bezpečne a pohodlne spať i v posteli so svojimi rodičmi, na pohovke, alebo na zemi. Veľmi populárne sú ochranné mantinely do postieľky vo forme vrkočov. 

V trende je i posteľná bielizeň v odtieňoch šedej s jemnými vzormi, ale i s motívmi rozprávok, ktoré vnášajú do detskej izby rozprávkovú atmosféru. Pokiaľ ide o dekoratívne textílie, v detských izbách sú  čoraz viac populárne lapače snov. Tieto jemné ozdoby dokonale ladia s usporiadaním detských izieb. Na hranie sú populárne penové rohože vo forme puzzle, ktoré sú obzvlášť vhodné pre malé deti, ktoré sa plazia na zemi. 

Všetok textil do detskej izby musí byť z bezpečných, certifikovaných materiálov, vhodných pre deti.