Tipy pre navrhovanie detských izieb

Dátum pridania: 09.05.2019

Jedným z najdôležitejších miest pre malé a veľké deti je súkromné kráľovstvo, kde sa zobudia, hrajú, študujú a spia. Samozrejme máme na mysli detskú izbu.

Zostavili sme 5 ľahko realizovateľných tipov, ktoré vám pomôžu optimálne navrhnúť detskú izbu k spokojnosti vášho dieťaťa.  

Plánujte dopredu a neponáhľajte sa s kúpou zariadenia izby.

Prvé pravidlo pri navrhovaní detskej izby je plánovanie. Než sa vyberiete kúpiť akýkoľvek kus nábytku alebo hračky, ktorá vyzerá pekne, mali by ste zvážiť rozmery miestnosti, čo už v izbe máte a čo naozaj chcete pridať. Odporúčame vytvoriť podrobný zoznam a zahrnúť doň všetok nábytok a doplnky, ktoré chcete kúpiť a samozrejme si prejsť trh a zistiť, kde je najlepšie nakúpiť a potom uskutočniť samotný nákup.

Nedostatok predbežného plánovania spôsobí, že detská izba bude vyzerať chaoticky a nepríjemne a to je presne opak toho čo chcete.

Veľká izba pre dieťa = viac voľného miesta v obývacej izbe

A ak už plánujeme, druhý tip sa vzťahuje na výber izby, ktorá má byť pridelená deťom. Mnohokrát sa nám zdá, najmä kým sú deti malé, že menšia miestnosť v byte, alebo dome bude postačujúca a tu je koreň problému: deti potrebujú priestor a ak im poskytnete veľký priestor v ich izbe, získate viac voľného priestoru vo zvyšku domu bez hračiek a detského neporiadku. 

Detská izba totiž slúži dieťaťu a musí sa prispôsobovať jeho potrebám. Táto miestnosť slúži nielen na spanie, domáce úlohy a hry s priateľmi. Pomáha tiež rozvíjať predstavivosť a fantáziu, takže by sme ju mali zariadiť tak, aby sme vytvorili to správne „kráľovstvo“ pre svoje dieťa.

Sústredenie všetkých týchto priestorov v detskej izbe vám umožní vychutnať si organizovanú obývaciu izbu, ktorá je zábavná, bez toho, aby ste sa museli obávať o bábiku alebo autíčko.

Zodpovedá dizajnu detskej osobnosti

Všimnite si, či pri navrhovaní miestnosti beriete do úvahy osobnosť vášho dieťaťa. Mnohí rodičia majú tendenciu vybrať si to, čo si myslia, že je krásne, bez toho, aby vzali do úvahy, že ich dcéra nemá vôbec rada ružovú, alebo že ich syn uprednostňuje Ninja korytnačky pred hasičmi.

Čo nie je naozaj potrebné – nech zostane vonku

Neprepchávajte izbu tým, čo nepotrebujete. V skutočnosti to často preháňame s hračkami a nábytkom v detských izbách a toto vytvára v dieťati zmätok. 

Vždy si vyberte iba bezpečný nábytok

Posledný tip sa týka bezpečnosti. Mali by ste kupovať iba nábytok a hračky od autorizovaných predajní. Nábytok alebo hračky nesmú ohroziť bezpečnosť a / alebo zdravie vášho dieťaťa. 

Na záver, dodržaním týchto piatich uvedených tipov určite urobí z detskej izby vo vašej domácnosti zábavné, príjemné a pohodlné miesto na pobyt, čo znamená, že všetci obyvatelia domu alebo bytu budú spokojní.