Skrine do detskej izby

Dátum pridania: 17.08.2020

Šatníky sú nutnosťou každej detskej izby. Bez nich by udržanie poriadku bolo prakticky nemožné. Všetko to oblečenie, hračky, knihy a veľa ďalších predmetov potrebuje svoj skladovací priestor. Ako vybrať tú správnu skriňu?

Rohové skrine

Čím je priestor menší, tým zložitejšie je vybrať šatník pre detskú izbu . Ak chcete šetriť miesto v miestnosti, nemali by ste zvoliť štandardné skrine, ale zvoliť rohové alebo posuvné skrine. Vďaka svojej hĺbke bude ľahšie v nej skladovať nielen oblečenie, ale i suveníry, knihy alebo školské potreby, pretože je v nej miesto pre všetko. Interiér je možné prispôsobiť pomocou  tyčí a nastaviteľných políc. 

Posuvné, alebo krídlové dvere?

Dvere s posuvným systémom oceníte najmä ak je detská izba pomerne úzka, alebo malá. Nepochybnou výhodou tohto riešenia je to, že krídla pri otváraní nezaberajú ďalší priestor, ako v prípade krídlových dverí . Vďaka tomu môžeme zabudnúť na situáciu, v ktorej otvorené krídla šatníka bránia voľnému prechodu z izby do chodby. Posuvný spôsob otvárania bude fungovať aj v zdanlivo nenápadných rohoch alebo výklenkoch. Hovoríme o priestoroch pod schodmi alebo zošikmeniami v podkroví , ktoré môžu byť vďaka posuvným dverám esteticky a funkčne zabudované. 

Napriek veľkej popularite posuvných šatníkov, tradičné riešenia vo forme výklopných krídel stále nevychádzajú z módy. Nábytok s krídlovými dverami kombinuje tradíciu a jednoduchosť, takže zostávajú nadčasové. Pri rozhodovaní o takomto výbere sa však oplatí zabezpečiť správne množstvo priestoru pred nábytkom, ktorý zabezpečí pohodlné otvorenie dverí.