Príchod maznáčika do rodiny
Dátum pridania: 06.12.2018V tomto predvianočnom období mnoho z rodičov zvažuje, či svojmu dieťaťu zadovážiť nejakého domáceho maznáčika. Rodičia by určite mali zvážiť niekoľko aspektov a všetky pre a proti. Jedno z prvých krokov - na ktoré sa často zabúda - je vôbec zistiť, či dieťa napríklad nie je alergické na zvieracie chlpy, vtáčie perie, prach a pod., Pretože často sa stáva, že až po zakúpení zvieraťa rodina zistí, že doma zostať nemôže, pretože je dieťa alergické.
Ak ste sa teda rozhodli priniesť do domácnosti zvieracieho maznáčika, je dobré dbať na to, aby mal pre seba vyhradené kľudné miesto, kde sa bude cítiť v bezpečí. Rovnako tak, ako má maznáčik obmedzenia pre vstup do izby dieťaťa, dieťa musí pochopiť, že aj jeho chlpatý "súper" má svoje útočisko a vždy je potrebné určiť hranica pre obe strany.
V prvých mesiacoch určite nenechávajte dieťa so zvieratkom osamote, môže chvíľu trvať, než sa z nich stanú ozajstní priatelia. Dobrá správa je, že väčšina maznáčikov si na dieťa zvyká dobre a už o krátku chvíľu sa spolu dokážu hrať, vzájomne sa rešpektovať a milovať.
Väčšiu pozornosť si vyžadujú batoľatá, kedy zle rozoznávajú, čo si môžu dovoliť. Nie sú ešte dosť staré na to, aby zvládli zodpovednosť, ale už sú dosť pohyblivé. Reagujú často veľmi hlasno a pre zviera nečakane, preto je potrebné venovať im pozornosť, pokiaľ sú spolu.
Dobrou prípravou sú rozprávky o zvieratkách, aby dieťatko pochopilo, že aj zvieratká majú city a že maznáčik nie je hračka.
Ak budete trpezliví a budete sa venovať dieťaťu aj miláčikovi, uvidíte, že z nich budú skvelí parťáci.