Poschodová posteľ v detskej izbe

Dátum pridania: 04.03.2020

Dve deti a malá veľkosť izby - pri usporiadaní izieb sa často stretávame s týmito typmi problémov. Aký trik nám pomôže nájsť riešenie tejto situácie?

Menšia miestnosť, ktorú majú zdieľať dve deti, musí byť usporiadaná tak, aby im poskytla miesto na oddych a priestor na domáce úlohy alebo zábavu. Toto je ťažká situácia, pretože každý kus nábytku musí byť umiestnený tak, aby jeho funkčnosť nebola obmedzená (napríklad ťažkosťami pri otváraní šatníka). V tejto situácii prichádza na pomoc funkčná poschodová posteľ!

Toto riešenie prináša veľa výhod. Najskôr šetrí miesto, ktoré neskôr využijeme na zabezpečenie potrebného nábytku. Mnoho ľudí sa pýta - čo robiť s podstielkou, keď posteľ využívame ako priestor na posedenie počas dňa?

Odpoveď na túto otázku je veľmi ľahká. Naše poschodové postele sú postavené tak, že pod nimi je výsuvná časť, ktorá môže slúžiť okrem veľkého úložného priestoru, i ako miesto na uloženie podstielky – ďalšieho lôžka vybaveným vhodným matracom, čím vzniká možnosť rýchleho vytvorenia priestoru či už na denné posedenie, alebo ako ďalšie miesto na spanie – v prípade návštevy. 

Aby sme to zhrnuli, poschodová posteľ je skvelým riešením, ak chceme, aby každé dieťa malo v miestnosti vlastné miesto na oddych a priestor na hranie. Okrem toho zaručí priestor pre  šatník alebo  písací stôl . Apropo - kto z nás v detstve nesníval o poschodovej posteli, na ktorú môžete vyliezť a obdivovať svet z trochu inej perspektívy?