Poschodová posteľ pre deti - je to dobrý nápad?

Dátum pridania: 11.08.2019

Neviete sa rozhodnúť či kúpiť poschodovú posteľ kvôli strachu z pádu z výšky počas spánku, alebo hrania? Kedy je vhodný čas na poschodovú posteľ pre vaše dieťa? 

Hlavným dôvodom pre kúpu poschodovej postele pre deti je využitie priestoru izby na maximum. Ale kde získať priestor na hranie pre svoje deti a nemať pritom izbu „zapratanú“ dvomi, či tromi lôžkami? Môžete sa vzdať svojej obývačky, alebo väčšej spálne a izby vymeniť s detskou izbou, alebo pri väčšej rekonštrukcii bytu premiestniť priečky steny...  Alebo viete situáciu vyriešiť práve poschodovou posteľou, ktorá vám nezaberie veľký priestor. 

Poschodová posteľ pre deti - od akého veku?

Vhodný čas na zakúpenie poschodovej postele je napríklad vtedy ak čakáte druhé dieťa. Prvorodené dieťa uvoľní detskú postieľku mladšiemu súrodencovi, zatiaľ čo on môže spávať najskôr na spodnom lôžku. Všeobecne sa uvádza, že poschodové postele s rozmermi na spanie 90x200 cm sú vhodné pre deti vo veku od troch do pätnásť rokov.

Ako vaše dieťa rastie menia sa i jeho požiadavky. Platí to i pri poschodových posteliach. Pre teenagerov , ktorí dosiahli výšku 160 cm bude pohodlnejšia posteľ s rozmermi 120x200cm, príp. 140x200cm. Preto stojí za zváženie kúpa poschodovej postele so širším spodným lôžkom pre staršie dieťa. Kým staršie dieťa obvykle opúšťa domov či už kvôli štúdiu, alebo v ideálnom prípade do vlastného bytu a tak mladšie dieťa dorastie a môže sa presunúť na väčšie spodné lôžko. A horné lôžko môžete využívať na príležitostne prenocovanie napr. návštevy.