Nápady na darček k 1. narodeninám.... (časť 1)

Dátum pridania: 01.02.2021

Prvé narodeniny sú skvelou udalosťou pre dieťa, jeho rodinu, priateľov a krstných rodičov. Suvenír alebo praktický darček? Toto je prvá a dosť dôležitá otázka, ktorú si musíte položiť pri nakupovaní darčeka pre malého oslávenca.

Či už ste krstní, alebo starí rodičia zvažujete či zvoliť suvenír alebo praktické darčeky? Obidve riešenia majú rovnaký počet priaznivcov aj odporcov. Niekedy však stojí za to popustiť uzdu fantázii a rozhodnúť sa pre jedinečný darček, vďaka ktorému budú vaše spomienky stále živé.

Krabica spomienok. 

Počas prvých rokov života sa dieťa vyvíja a rýchlo sa mení. Zachovajme si teda spomienky čo najdlhšie. Rodičia zbierajú veľa suvenírov súvisiacich s dieťaťom - od náramkov z nemocnice, cez prvé oblečenie, blahoželania, prvé kresby a odtlačky rúk a nôh. Nákupom krabičky spomienok na prvé narodeniny prispejeme k tomu, aby sme zaistili, že tieto jedinečné okamihy v nás môžu zostať dlhšie. Stojí za to zvoliť pomerne veľké škatule vyrobené z materiálov, ktoré sa ľahko udržiavajú čisté. Dobrou voľbou sú neutrálne a tlmené farby, vďaka ktorým sa krabička môže stať nielen miestom na uloženie suvenírov ukrytých v šatníku, ale aj neobvyklou a efektnou dekoráciou detskej izby.

Hudobná skrinka. 

Umenie výroby krásnych a jedinečných hudobných skriniek sa pomaly vytráca, stále však nájdete modely vyrobené s maximálnou pozornosťou k detailom. Takýto darček nie je len ozdobou na poličke. Hudba upokojuje, uvoľňuje a baví, takže s jej účasťou zostane dostatok spomienok. Ak sa rozhodnete kúpiť takýto darček, venujte pozornosť spôsobu napájania hudobnej skrinky. Tradičné hudobné skrinky sú ručne navinuté gombíkom pripevneným k jeho základni. Tie moderné majú vnútorný mechanizmus napájaný alkalickými batériami. Maľované hudobné skrinky môžu časom stratiť svoju farbu. Strieborné sú odolnejšie, ale aj oveľa nákladnejšie. Najobľúbenejšími motívmi medzi hudobnými skrinkami sú kolotoče a uzamykateľné puzdrá s otočnou figúrkou na veku.

Pamätná kniha. 

Počas prvej narodeninovej oslavy dieťaťa prežívame veľa emócii. Okolo dieťaťa sú rodina, priatelia a krstní rodičia. Každý mu praje, objíma ho a venuje mu všetku svoju pozornosť. Čo ak by sa tieto pozitívne emócie a myšlienky dali zachrániť? Môže byť užitočná kniha na pamiatku, v ktorej môže každý napísať pár slov alebo nakresliť niečo pre dieťa. Senzačný nápad na darček, na ktorý sa radi pozriete mnohokrát, dokonca aj o pár či niekoľko rokov. Gravírované pero je zaujímavým doplnkom knihy hostí.