Kupujeme nábytok do detskej izby – na čo nezabudnúť?

Dátum pridania: 25.01.2021

Pri zariaďovaní izby pre vaše dieťa by sme sa nemali riadiť iba vizuálnou stránkou, ale aj funkčnosťou konkrétnych riešení. Preto stojí za to na začiatku zvážiť, aký nábytok do detskej izby vložíme. 

Detský nábytok by mal byť vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré sa po niekoľkých mesiacoch používania neopotrebujú. Všetky predmety, ktoré nie je potrebné zobrazovať, by mali byť skryté v skrinkách, alebo diskrétnych boxoch - to je obzvlášť dôležité, ak má miestnosť malého alergika. Čím menej nánosov prachu, tým lepšie.

Písací stôl s vrchnou časťou odolnou proti poškriabaniu bude ako stvorený pre budúceho umelca a priestranná knižnica pre cenné knihy pre malého čitateľa. Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako prilákať dieťa ku konkrétnej knihe alebo hračke, je vystaviť ich - na túto úlohu bude polička ako stvorená. Dnes už mnohé poschodové postele vhodne dopĺňajú praktické odkladacie regály a police po celej dĺžke. 

Zaujímavým riešením budú aj nástenné police v tvare kocky, ktoré sa stanú stredobodom pozornosti každej miestnosti. S neviditeľným montážnym systémom sa tieto poličky ľahko inštalujú a slúžia ako ideálne miesto na uloženie rôznych predmetov.