Jarná úprava detskej izby

Dátum pridania: 18.02.2020

Jar sa pomaly blíži. Ešte pred jej príchodom sa oplatí osviežiť detskú izbu a zaviesť do nej farebné jarné akcenty. Toto usporiadanie dodá energiu a tiež pozitívnu a radostnú náladu. Aj keď neplánujete žiadne všeobecné zmeny v usporiadaní bytu, skúste popremýšľať o tom, ako osviežiť interiér tak, aby bol svieži a štýlový. Aj v detskej izbe sa oplatí vykonať zmeny, ktoré zmenia interiér. Nie je žiadnym tajomstvom, že naša nálada závisí aj od toho, ako máme zariadený byt, niektoré farby nám dodávajú energiu a pôsobia na nás pozitívne, zatiaľ čo iné majú negatívny účinok a sťažujú relaxáciu a odpočinok. 

Ako usporiadať detskú izbu tak, aby sa v nej deti cítili pohodlne a útulne? Aké doplnky vybrať do detskej izby? 

Predovšetkým stojí za to poradiť sa s vaším dieťaťom. Koniec koncov, detská izba by mala byť prispôsobená jeho charakteru a osobnému vkusu. Musíte si však pamätať, aby ste to nepreháňali doplnkami. Príliš veľa farebných prvkov môže byť kontraproduktívnych! 

Skvelý nápad na vytvorenie jarnej atmosféry v miestnosti sú vankúše s kvetinovým motívom a farebné koberce. Nič nám nedáva lepšiu jarnú náladu ako živé kvety a preto je nákup rezaných alebo črepníkových kvetín dobrou voľbou. Ak chcete dosiahnuť väčší efekt, popremýšľajte o tapete na stenu s kvetinovým motívom. Jarnú atmosféru v miestnosti tiež vytvorí správne osvetlenie a správny výber farieb. Plagáty, hodiny, fotorámiky - všetky tieto prvky môžu dokonale odrážať jarnú atmosféru. 

Na osvieženie miestnosti môžete tiež použiť závesy, alebo prehoz na posteľ so sviežim jarným motívom.