Izba pre teenegera – úloha alebo výzva?

Dátum pridania: 10.06.2019

Izba pre teenagera nie je len miestom na spanie a domáce úlohy. Je to tiež priestor pre stretnutia s priateľmi, ale aj miesto kam sa teenegerom dá uniknúť pre všetkými starosťami. To všetko znamená, že by sme mali dať adolescentovi úplnú slobodu vyjadriť sa a zariadiť izbu podľa jeho vlastných predstáv. Iba vtedy sa bude cítiť dobre a pohodlne v obdobiach zmien nálad.

Výber témy

Aj keď majú teenageri ujasnené svoje záľuby, stojí za to, aby ste zvolili také zariadenie izby, ktoré budú dopĺňať interiér viac rokov. To je možné dosiahnuť napríklad tak, že steny vymaľujete neutrálnou farbou, prípadne použijete nábytok ktorý nebude výstrednej farby a bude sa ľahko prispôsobovať meniacim sa dekoráciám a doplnkom.

 Ak s vami žije kreatívny teeneger, ktorý sa aktívne chce podieľať pri zariadení izby, môže to byť zaujímavá úloha. Napríklad ak je vášnivý športovec, turista, alebo túži cestovať po svete, - ponúka sa vám originálne riešenie zariadenia izby, ktorá je obmedzená iba jeho / vašou predstavivosťou. Ďalšou, rovnako zaujímavou alternatívou je výber personalizovanej nástennej maľby navrhnutej v súlade s vlastnou predstavou.


Skladovanie vecí

Pri plánovaní izby pre teenagerov nesmieme zabúdať na množstvo miest na schovávanie kníh, poznámkových blokov, kozmetiky a iných vecí, bez ktorých by si rebelský teenager nevie predstaviť život. Všetky druhy boxov, košov pomôžu priniesť poriadok do miestnosti. Veľmi praktické sú komody so zásuvkami kde rýchlo zmiznú všetky veci a ľahšie sa v izbe udržuje poriadok. 

Výber nábytku

Počas obdobia dospievania sa vzhľad stáva čoraz dôležitejším. Preto mať priestrannú šatníkovú skriňu so zrkadlom sa stáva absolútnou nevyhnutnosťou - v dievčenskej, ale i chlapčenskej izbe. Čo sa týka spania, najlepšia je veľká, pohodlná posteľ, na ktorej v dievčenskej izbe nesmú chýbať dekoračné vankúše a štýlový prehoz.