Izba pre súrodencov

Dátum pridania: 01.05.2020

Máte dve alebo viac detí a iba jednu detskú izbu? Zaujíma vás, ako vytvoriť spoločnú príjemnú detskú izbu pre chlapca a dievča? Chcete vedieť, ako ju zariadiť tak, aby každé dieťa malo potrebný nábytok a vlastný priestor?

Najprv zistite, kto čo potrebuje. Ak máme predškoláka a školáka, bude dobré myslieť na ich individuálne potreby. Ak sú naše deti chlapec a dievča musíme si okrem praktického vybavenia nábytku zvoliť aj ich dizajn. Začnime s výberom nábytku, najlepší bude univerzálny, t. j. vhodný pre dievčatá aj chlapcov a tiež, pre 5-ročné, ale aj 11-ročné dieťa. 

Na začiatku je dôležité oddeliť zóny v miestnosti tak, aby každé dieťa malo samostatný priestor na každodenné použitie. Izba pre súrodencov by mala mať dve samostatné postele, či už voľne stojace alebo poschodovú posteľ. Všetko závisí od veľkosti miestnosti pre súrodencov. Pri veľkom priestore si môžeme dovoliť použitie dvoch samostatných postelí. Ak nás však veľkosť obmedzí, poschodová posteľ je veľmi zaujímavé a originálne riešenie. Najväčšou výhodou tohto nábytku je značná úspora miesta. Skôr ako vyberieme správnu farbu a štýl pre poschodovú posteľ, mali by sme venovať osobitnú pozornosť kvalite spracovania, stabilite štruktúry a rozmerom. Tieto parametre ovplyvňujú bezpečnosť a pohodlie našich detí.  

Ako všetci pravdepodobne vieme, okrem pohodlných postelí v miestnosti pre súrodencov je veľmi dôležitý aj priestor na vzdelávanie. Je to miesto, kde trávia naše deti najviac času, či už robia domáce úlohy alebo sa venujú záľubám. Je dôležité, aby nechýbalo v izbe základné vybavenie, ako napríklad pohodlná stolička, lampa alebo skrinka na školské potreby a notebooky. Písací stolík vybavený výškovo nastaviteľnými doskami vám umožní ho nastaviť do požadovanej a aktuálnej výšky dieťaťa. Nad stolom nájdu svoje uplatnenie police, ktoré poslúžia na odkladanie knižiek, učebníc alebo dekorácií. Veľké množstvo skriniek a políc zaisťuje udržiavanie poriadku v miestnosti a preto bude miestnosť vyzerať oveľa lepšie.