Dieťa a domáci miláčik

Dátum pridania: 21.12.2018

Malé deti a domáci maznáčikovia spravidla bojujú o pozornosť v domácnosti. Často si robíme starosti v prípade, že už maznáčika máme a chystáme sa na svet priviesť dieťa. Ako bude reagovať? Je to bezpečné? Ten istý problém môžeme riešiť aj v opačnom prípade. Máme pre vás niekoľko tipov, ako sa na nový prírastok, či už ten ľudský alebo zvierací, pripraviť.

Príchod bábätka do rodiny

Dieťa znamená nové zvuky, pachy a prichádza obrovský súboj o pozornosť. Veľa vecí môže pre zvieracieho maznáčika znamenať pocit hrozby. Ak plánujete priniesť bábätko domov v súlade s kľudným zvieratkom, je potrebné sa na to pripraviť. Predstavte mu pachy ako je detský púder alebo aviváž, v ktorej budete bábätku prať. Používajte tieto produkty na seba alebo použite bábiku ako tréningovú pomôcku.

Tiež je dobré prispôsobiť detskú izbičku tak, aby maznáčik mohol opatrne skúmať nové veci, alebo v prípade, že nechcete, aby maznáčik do izby chodil, zatvárajte dvere do miestnosti už nejakú dobu pred narodením bábätka.

Až sa bábätko narodí, vezmite jeho deku alebo kúsok oblečenia a dajte ich svojmu chlpatému členovi rodiny ovoňať. Pomôže mu to nadviazať puto s novým prírastkom v domácnosti. Nezabudnite si tiež s partnerom rozdeliť role, aby sa mamička venovala aj maznáčikovi a nedala mu tak zámienku žiarliť.

Ak zistíte, že aj tak maznáčik reaguje na dieťa zle, pristupujte k tomu postupne a opatrne. Skúšajte kontakt pomaly opakovať. Veľmi tiež pomáha, keď nejaký člen rodiny chová maznáčika, zatiaľ čo mamička chová dieťa. Zvieratku to dáva pocit pozornosti a bezpečia.