Detské cestovné jedálenské stoličky

Dátum pridania: 29.01.2019

Možno si nechcete poškriabať podlahu, možno nechcete, aby sa dieťa nohami odrážalo od stola a dosť možno tiež veľa cestujete a chcete stoličku naozaj skladnú a ľahko prenosnú. Tak sa poďme pozrieť na cestovné detské jedálenské stoličky.

Závesné stoličky a boostery-sedáky na stoličku vyzerajú na prvý pohľad ako skvelé riešenie, ale prax ukazuje, že ich použitie nie je vždy jednoduché. Cestovné stoličky na kŕmenie sa pomocou špeciálnej konštrukcie upevňujú k bežnej stoličke alebo k jedálenskému stolu.

Za cestovné jedálenské stoličky v porovnaní s inými modelmi síce zaplatíte najmenej, ale pred jej kúpou si uvedomte, že nie je vhodná pre každé dieťa.

Ak je dieťa nepokojné a veľmi živé, môže byť používanie stoličky pripevnené len k doske stola pre dieťa nebezpečné, dokonca rizikové.

Okrem toho, cestovné stolička je určená pre deti, ktoré už vedia pevne a samostatne sedieť, teda určite ju nevyužijete skôr než dieťa dovŕši 6. mesiac veku.

Závesnú stoličku nemôžete upevniť na jedálenský stôl so sklenenou doskou alebo stôl s jednou nohou. Pri kúpe detskej jedálenskej stoličky, ktorá sa upevňuje na dosku stola, si určite premerajte hrúbku dosky, pretože upevňovací mechanizmus má obvykle rozpätie pre upevnenie 19-35 mm.

Ďalším modelom, ktorý nájdeme v sortimente detských jedálenských stoličiek sú zvyšovače, známe tiež ako boostery. Relatívne nedávny vynález, ktorý očaril mnoho rodičov, je detská jedálenská stolička, ktorá sa upevňuje na klasickú stoličku.

Hoci sa vám zvyšovač stoličky zdá ako skvelé riešenie a ideálna alternatíva ku klasickej detskej jedálenskej stoličke, musíme vás upozorniť na jeho mínusy.

- booster musíte na stoličke pripevniť pevne presne podľa návodu, lebo len tak bude stolička pre dieťa bezpečná.

- je určený len pre občasné používanie

- napriek vašim predstavám a meraním, nemusí dieťa sedieť vo výške jedálenského stola, teda jeho pohodlie pri jedení bude značne obmedzené


Pamätajte na to, že zatiaľ čo sa vaše dieťatko naučí samo jesť, bude okolo neho veľký neporiadok. Prítomnosť odnímateľných a umývateľných tácok vám uľahčia udržiavať stoličku čistú.

Detská jedálenská stolička je prvou stoličkou vášho dieťaťa. Vaše dieťa v nej strávi niekoľko rokov, preto pri jej výbere siahnite po kvalite s dôrazom na pohodlie a bezpečnosť vášho dieťa.