Čo nemôže chýbať v detskej izbe?

Dátum pridania: 09.07.2021

Detská izba je osobitná miestnosť v každom dome. Venujme teda viac času dôkladnému výberu nábytku a doplnkov, ktoré sú pre deti všetkých vekových skupín také dôležité. Zariadiť takúto izbu je pre mnohých rodičov celkom výzvou, najmä keď sa v obchodoch neustále objavujú nové a zaujímavé ponuky nábytku a doplnkov. Čo by malo byť súčasťou malej detskej izby, aby bola nielen bezpečná, ale svojim dizajnom potešila aj oko?


1. Šatník na oblečenie a police na knihy

Detská izba nie je kompletná bez skrine. Pri výbere tohoto typu nábytku stojí za zváženie optimálny počet políc, závesných tyčí a zásuviek, ktoré sú vhodné najmä na spodné prádlo. Vďaka tomu budú môcť rodičia naučiť svoje deti správnym návykom už od útleho veku, a to - starať sa o poriadok vo svojej izbe.


2. Stôl, stolička na učenie a hranie

Tento typ nábytku používajú deti na učenie aj hranie a preto musí spĺňať určité požiadavky. V prvom rade by mali mať správnu výšku a rozmery, aby sa dieťa cítilo pohodlne pri domácich úlohách, kreslení alebo hraní. Netreba zabúdať ani na dostatočný úložný priestor, aby malo dieťa školské pomôcky vždy po ruke. 


3. Pohodlná a pevná posteľ

Najlepšia posteľ pre dieťa by mala byť funkčná a bezpečná, zodpovedajúca veku a výške nášho dieťaťa. Do úvahy treba brať aj jej pohodlnosť. Mladšie deti spia na posteliach so zabudovanými zábranami, aby sa zabránilo pádom, a tie sa dajú rozložiť, keď batoľa rastie. Ak máte detí viac a miesta málo, výborným riešením sú poschodové postele, ktoré 

môžu mať v spodnej časti veľkú zásuvku, ktorá môže slúžiť buď ako druhé lôžko, alebo objemný odkladací priestor.

Detská izba by sa mala jej malým obyvateľom aj páčiť, no rodičia musia pri kúpe nábytku v prvom rade myslieť na bezpečnosť svojho dieťaťa.