Chcete žiť ako na slnečnej morskej pláži?

Dátum pridania: 23.09.2019

I keď sú už prázdniny a čas dovoleniek za nami, žiť si ako na slnečnej pláži môžete i doma. Stačí iba zopár pekných doplnkov a ste opäť uprostred dovolenky.

Základom úspechu je voľba správnej námorníckej palety farieb. Typickými farbami sú modrá a biela a k nim doplnkové farby červená alebo žltá. Modrá farba môže byť v akomkoľvek odtieni od belasej až po tmavomodrú. Výborne ju doplní pirátska červená, svetlo žltá a zlatá, béžová a sivohnedá. 

Nábytok, podlaha, žalúzie by mali byť z prírodných materiálov ako je drevo či ratan. Z doplnkových materiálov je výborná morská tráva, naplavené drevo, alebo doplnky s patinovaného kovu. Na okná stačí zavesiť ražné závesy pripomínajúce plachty, posteľné oblečenie prezlečiete do námorníckych obliečok - letnú atmosféru môžete vytvoriť s pár doplnkami. 

Najelegantnejším a najobľúbenejším motívom aby ste sa cítili ako na pláži sú modro biele pruhy, či už horizontálne alebo vertikálne. A aby sa efekt dovolenkovej pláže zosilnil nezabúdajme na typické symboly pláže ako sú kotvy, záchranné kolesá, mušle, kompas, maják, plachetnica, námornícke uzly a laná. Určite máte toho doma z dovolenky veľa, roztrieďte si ich a pustite sa do zdobenia.