Biely nábytok ako univerzálne riešenie

Dátum pridania: 17.03.2020

Zdobenie detskej izby je skutočnou výzvou. Dieťa vyrastie, má z roka na rok rôzne záujmy a mení sa aj jeho vkus. Ako môže miestnosť vždy splniť svoje očakávania?

Veľmi často čelíme dileme, ako vybaviť a zariadiť detskú izbu tak, aby mu poskytla pohodlie a zároveň umožnila byť vo vlastnom svete . Okrem toho chceme zariadiť detskú izbu tak, aby bola v harmónii s ostatnými miestnosťami v dome alebo byte a nevyvolávala dojem, že je to iba určitá  oddelená časť priestoru.

Rozpor s chuťou a záujmami niekedy znamená, že jedna zo zainteresovaných strán musí ustúpiť. Ľahko sa môžeme vyhnúť zbytočným skratom a vypracovať kompromis výberom univerzálneho nábytku. Ich funkčnosť a schopnosť prispôsobiť sa akýmkoľvek dekorom znamenajú, že aj keď potrebujete vykonať zmeny, nebudeme obmedzení farbami alebo vzormi nábytku, ktoré sú na nich nakreslené. Zmena záujmov alebo vkusu s vekom dieťaťa tiež nebude dôvodom na zmenu nábytku v miestnosti.

Nábytok sa na prvý pohľad môže javiť ako surový, ale výberom správneho príslušenstva môžeme izbu zariadiť podľa veku a záujmov dieťaťa. Zostáva okrem príslušenstva a dekorácií iba zabezpečenie správneho výberu farieb stien alebo tapiet.

Nábytok je mimoriadne odolný, a preto ho po mnohých rokoch môže užívať aj ďalšie dieťa. Vzhľadom na nedostatok intenzívnych farieb a motívov ich možno umiestniť do dievčenských aj chlapčenských izieb. Kedykoľvek ich môžeme prispôsobiť dieťaťu a pridať rôzne nálepky, doplnky a farebné vzorované steny, ktoré ich obklopujú.

Z pohľadu rodičov je biely nábytok dobrým riešením, keď chceme, aby nábytok slúžil dieťaťu po dlhú dobu. Zároveň ponechávajú manévrovací priestor na nevyhnutné zmeny, ktoré prinesú zmenu vkusu dieťaťa a vždy bude schopný prispôsobiť nábytok tak, aby zodpovedal jeho veku a záujmom v konkrétnych obdobiach života.