Atraktívny interiér pre každé dieťa

Dátum pridania: 04.08.2020

Detská izba by mala vyniknúť predovšetkým na pozadí ostatných domácich izieb svojím dizajnom. Nemôžu chýbať farby, vzory a roztomilé doplnky, ktoré zahrievajú interiér a zlepšujú náladu každého dieťaťa. Dieťa vo svojej izbe trávi väčšinu svojho času, takže sa oplatí postarať sa o všetky prvky interiéru, aby sa interiér stal snom. Témy, ktoré je možné použiť v detskej izbe, je veľa, ale najdôležitejšou vecou je dobrý vkus a funkčnosť. Preto sa postaráme o vhodný nábytok, doplnky a osvetlenie, ako aj o usporiadanie každého prvku tak, aby naše dieťa mohlo voľne hrať a relaxovať.

Posteľ - najdôležitejší prvok každej detskej izby

Posteľ je určite najdôležitejším prvkom vybavenia detskej izby. Dieťa počas dňa prežíva množstvo zážitkov, je aktívne a potrebuje načerpať energiu a silu v pohodlnej a kvalitnej posteli. Veľmi praktické sú postele s úložným priestorom, ktorí ocenia nielen deti, ale i rodičia. Do menších priestorov sú vhodné poschodové postele, ktoré deti zbožňujú. Každé poschodie poskytne dieťaťu potrebné súkromie a vytvorí i dostatočný priestor v izbe na hranie. Nezabúdajte však pri výbere poschodovej postele na výšku stropu v miestnosti, kde medzi stropom a posteľou je potrebné zachovať vzdialenosť aspoň 110 cm. Posteľ so schodíkmi je z hľadiska bezpečnosti lepšia, ako s rebríkom, navyše niektoré postele ponúkajú úložný priestor i v schodíkoch, čo isto oceníte.

Malý nábytok – nočný stolík

Jednou z najväčších výhod nočného stolíka je malý, ale veľmi praktický úložný priestor navyše. V súčasnosti si môžete vybrať zo širokej ponuky modelov nočného stolíka - so zásuvkou, s dverami, s policami... Bez ohľadu na to, aký model si vyberiete, získate miesto, kde môžete umiestniť nočnú lampu, pohár vody, na ktorý v noci siahnete, alebo kam odložíte knihu pred spánkom.

Zaujíma vás, akú veľkosť si vybrať pre nočný stolík? Rozmery tohto nábytku by sa mali prispôsobiť veľkosti postele. Štandardne sa odporúča, aby bol stolík vo vodorovnej polohe s výškou postele alebo mierne nad ním. Nočný stolík nie je len doplnkové zariadenie. Ide predovšetkým o funkčný kus nábytku a vkusnú dekoráciu detskej izby.