Akú podlahu do detskej izby?

Dátum pridania: 14.07.2020

Zaujíma vás, ako zariadiť detskú izbu? Nemusí to byť ťažké. Povieme vám, ako zariadiť detskú izbu a ako ju urobiť štýlovou a funkčnou.  Začneme pekne od podlahy...

Veľmi dôležitá súčasť detskej izby je podlaha. Bezpochyby ideálnou podlahou pre detskú izbu budú drevené parkety alebo podlahové panely. Obe sú odolné a ekologické a ich čistenie trvá len chvíľu. Je potrebné si uvedomiť, že drevená podlaha si vyžaduje lakovanie, najlepšie bude tvrdé exotické drevo, jaseň alebo dub. Laminátová plávajúca podlaha je lacnejšia alternatíva, je extrémne odolná proti poškriabaniu a dobre sa udržuje.

Vinylové panely sa vyznačujú zvýšenou odolnosťou proti oderu a mechanickému poškodeniu, preto si aj pri intenzívnom používaní zachovajú dokonalý vzhľad. Vzhľadom na zdravie detí a pohodlie rodičov je tiež dobré zvoliť si materiál s antistatickou vrstvou. Tieto typy panelov sa ľahšie udržiavajú čisté a v menšej miere sa na nich hromadí prach, čo ocenia najmä rodičia malých alergikov.

Lákavou alternatívou k tvrdým podlahám sa môže zdať koberec, no kvôli alergiám sa v detských izbách neodporúčajú módne chlpaté koberce, ktoré zhromažďujú prach a roztoče. 

Pozor si tiež musíte dať na akékoľvek penové rohože neznámeho pôvodu, ktoré môžu obsahovať škodlivé látky. Bezpečnosť je tiež dôležitá. Podlaha by nemala byť príliš klzká, ak sa rozhodneme pre menší koberec, položme pod neho špeciálne protišmykové rohože. Veľmi účinnou ochranou je tiež koberec prilepený k podlahe pomocou obojstrannej lepiacej pásky.