Ako zariadiť izbu malému futbalistovi?

Dátum pridania: 24.06.2019

Majstrovstvá Európy vo futbale sa blížia. Ak sa pripravujete na renováciu detskej izby pre chlapca, ktorého očaril futbal, určite by sa potešil ak by namiesto typických futbalových suvenírov a darčekov, vo forme hračiek, mal vlastné „ihrisko“ priamo vo svojej izbe. Ako to teda urobiť?

Steny

Najlepší a zároveň najrýchlejší spôsob, ako vložiť vybranú tému do interiéru, je inštalácia nástenných malieb. Na trhu je k dispozícii mnoho tapiet či grafík, ktoré predstavujú futbalové ihrisko, športoviská, tribúny a futbalistov. Tento typ fotografie má ešte jednu vlastnosť. Perfektne mení proporcie bytu. A nie je ťažké odhadnúť, že významná časť detských izieb nie je jednou z najväčších. Alternatívou k nástenným maľbám na stenu môžu byť nálepky s tematikou futbalu.

Svetlo a podlaha

Treba pripomenúť, že priestor malého futbalistu je tiež priestorom pre učenie. Dôležitým prvkom je preto primerané osvetlenie. Našťastie môžeme zladiť dekoratívne a funkčné aspekty výberom lampy, ktorá svojim dizajnom prezrádza záujem dieťaťa o futbal.

Umelá tráva na podlahe je dokonalé riešenie. Je to nielen mäkké ale aj pohodlné riešenie. Okrem toho bude izba vyzerať ako skutočné futbalové ihrisko.

Nábytok

V obchodoch nájdete široký výber nábytku, s futbalovou tematikou. Môžete mať skrine v zelených farbách, prípadne úchytky na nábytku v tvare lopty. Celú izbu nakoniec môžete doplniť posteľou podobajúcou sa na futbalovú bránku.