Ako spravovať priestor nad pracovným stolom?

Dátum pridania: 23.05.2019

Pred kúpou písacieho stola do detskej izby sa najčastejšie zameriavame na funkčné a estetické aspekty. Milovníci interiérového dizajnu si dobre uvedomujú, že dôležité je nielen základné vybavenie priestoru, ale aj jeho prispôsobenie sa potrebám detí. Preto pri výbere stola do detskej izby zoberte do úvahy praktickosť, estetiku nábytku, ako aj miesto v izbe.

Spolu s deťmi môžete vytvoriť jedinečný priestor nad pracovným stolom. Toto je miesto, kde sa deti učia, pracujú, ale aj trávia voľný čas. Je preto vhodné vynaložiť všetko úsilie, aby bolo toto miesto nielen pekné, ale aj praktické. S trochou fantázie bude možné zariadiť naozaj pekný priestor.

Milujte police a regále

Police a regály sú nenahraditeľným prvkom vybavenia detskej izby v ktorej sa nachádza množstvo hračiek, knižiek a iných deťmi obľúbených „čačiek“. Malé, veľké a stredné police sú mimoriadne vítané. Môžeme naň umiestniť fotorámiky, koše, kontajnery alebo rôzne boxy. Toto mimoriadne funkčné riešenie osloví všetkých tých ľudí, ktorí chcú využiť každý voľný kus priestoru. 

Organizátor na stene ako dokonalé využitie priestoru nad stolom

Hravé deti majú tendenciu zabúdať na mnohé dôležité veci. Preto môže byť priestor nad stolom použitý ako stena s pripomienkami, na čo sa nemá zabudnúť, čo je dôležité. Výborným pomocníkom a skvelým doplnkom sú korkové alebo magnetické tabule, ktoré prinesú poriadok a organizovanosť do každodenných povinností.

Dych umeleckého dizajnu

Ak máme bližšie k estetickým aspektom, priestor nad stolom môžeme využiť na fotografie, samolepky alebo nástenné dekorácie. Tu je dobré zvoliť dekorácie, ktoré budú zladené zo zvyškom miestnosti.