Ako šetriť miestom
Dátum pridania: 09.05.2017V detskej izbe nebýva väčšinou miesta nazvyš a preto si pripomeňme zopár nápadov, ako vydolovať zopár štvorcových metrov navyše:
Po stĺpe pre šelmy
Postele môžu byť vyvýšené tak, aby pod nimi ostalo dosť miesta na hranie. Zhotovíme zo smrekového dreva dve postele so zábranami a natrieme ich disperzným akrylovým glazúrovým lakom. Ako podperné stĺpy použijeme skrinky rovnakej šírky ako postele, ku ktorým priskrutkujeme postele pevne uložené na drevených hranoloch. Obe vnútorné bočnice ukotvíme do stien. Prístup na postele pripomínajúci konár z lesa pripevníme k podlahe kovovým tŕňom a k posteli skrutkami. Je vyrobený zo zlepených smrekových fošní, do ktorých vsadíme stúpadlá. Kmeň uspokojuje šplhanie obľubujúcich potomkov hneď dvojako: samotným športovým výkonom a predstavou, že rodičia sa za nimi len tak ľahko nedostanú. Mamička môže byť tiež spokojná: deti sa naučia samy ustieľať a ak aj nie, neustlanú posteľ aspoň nie je vidieť.
Pódium na postele
Toto riešenie je podstatne bezpečnejšie. Deti sa po celý deň hrajú na pódiu a večer stačí povytiahnuť zásuvky a šup do postele! Pódium tvorí oceľový rám obložený latovkou. Riešenie môžeme modifikovať aj tak, že postele umiestnime na pódium a zásuvku otvárame cez deň. Deti sa hrajú, ale keď príde večer alebo návšteva, stačí iba zásuvky zasunúť a všetok ten milý detský neporiadok razom zmizne ako mávnutím čarovného prútika.
Herňa na poschodí
Takéto riešenie je výhodné tam, kde máme síce menej miesta, ale zato vyššie stropy. Postele detí sú „na prízemí" a hracia plocha na poschodí. Prístup je zabezpečený schodišťom s vyrezaným mesiačikom, pri divších hrách detí z celého okolia slúži aj ako šmýkačka. Rebriny slúžia na cvičenie a majú aj podpornú funkciu - držia vlastne celé poschodie.