Ako pripraviť šatník na leto?

Dátum pridania: 06.06.2020

Leto je čas odpočinku, krátkych výletov aj vzdialených ciest. Dovolenku, alebo výlety si často  plánujeme mesiace dopredu, ale niekedy sa potrebujeme zbaliť na poslednú chvíľu. Ako pripraviť deťom šatník na leto, aby každodenná prevádzka ale i rýchle balenie na dovolenkové cesty boli jednoduché a príjemné? 

Základom každého ročného obdobia je dobre usporiadaná šatníková skriňa. V letnej sezóne šatník úplne mení svoju tvár. Teplé odevy balíme do kontajnerov a umiestňujeme ich na hornú poličku. Vešiaky, zásuvky a police sú plné ľahkých šiat, tričiek, kraťasov a letnej obuvi. 

V letnom šatníku by ste sa mali najprv od seba oddeliť veci, v ktorých chodia vaše deti do školy, od vecí, ktoré nosia vo svojom voľnom čase. Vďaka tomu sa zjednoduší aj rýchle balenie a súčasne znížite riziko, že na niečo zabudnete. 

Na vešiaky zaveste šaty, ale i čiapky. Týmto spôsobom zaberú veľmi málo miesta, nebudú sa krčiť a zároveň budú viditeľné, takže ich nezabudnete zabaliť.

Ak to veľkosť šatníka umožňuje, uložte si batohy a cestovné tašky na hornú policu tak, aby boli vždy po ruke a pripravené na balenie. 

Priaznivci sezónnych športov by mali do svojho šatníka zahrnúť aj špeciálne miesto na uloženie potrebného vybavenia, ako sú kolieskové korčule, skateboardy, alebo lopty.

Bez ohľadu na vaše preferencie týkajúce sa dovolenkových výletov, všetci potrebujeme dobre usporiadanú šatníkovú skriňu. Ak teda stále premýšľate, ako pripraviť šatník na leto, použite nášho sprievodcu a urobte to čo najskôr. Prázdniny a dovolenkové obdobia netrvajú dlho, takže nemárnite čas.