Ako navrhnúť bezpečnú izbu pre malé dieťa?

Dátum pridania: 19.10.2020

Očakávajte nepredvídateľné - toto je pravdepodobne najúčinnejšia prevencia proti úrazom alebo zraneniam detí.


Pre detský organizmus je veľmi dôležité, aby sa z maľovaných povrchov neodparovali škodlivé látky, ako je napríklad lieh, terpentín alebo toluén, a preto je potrebné zvoliť emulzné farby na steny ktoré sú riedené vodou alebo farby ktoré zabraňujú rastu mikroorganizmov a plesní. Môžete sa tiež rozhodnúť pre ekologické tapety, ktoré nebudú obsahovať ťažké kovy, formaldehyd, plastifikátory, rozpúšťadlá a sklenené vlákna a sú vyrobené z certifikovanej celulózy.


V období keď sa vaše dieťa začína pohybovať po priestore je vhodné na podlahu umiestniť mäkkú podložku tlmiacu nárazy. Tá poskytuje nielen zvukovú izoláciu a chráni dieťa pre chladom z podlahy ale je i mäkká a tlmí nárazy pri páde. Podložka by sa mala dať ľahko čistiť. 


Nezabúdajte i na bezpečný nábytok. Komody, police, skrinky by ste mali vždy pevne uchytiť o stenu aby sa nemohli prevrhnúť. Detskú postieľku umiestnite ďalej od políc, šatníka, alebo okna - dieti rady vyliezajú alebo skáču z nábytku. 

Neumiestňujte do detskej izby kvety, mnohé izbové rastliny sú jedovaté!

Vyberte si do bytu krátke záclony alebo látkové rolety. A na záver, nezabudnite všetky zásuvky vybaviť ochrannými krytmi a skryť zväzky káblov.