Zariadujete izbu pre batoľa?

Dátum pridania: 07.09.2020

Detská izba plní viaceré funkcie, cez deň je to herňa v noci slúži ako spálňa.  Preto by sme mali tento priestor prispôsobiť všetkým aktivitám, ktoré tu bude dieťa vykonávať. Pri zariaďovaní priestoru pre vaše dieťatko sa snažte zabrániť chaosu, náhodnosti, nadmerným množstvám hračiek a honosným farbám na stenách. Na čo by sme pri plánovaní detskej izby ešte mali myslieť?


Spací priestor

Každý z nás má doma svoje obľúbené miesta, kde sa cítite pohodlne a kde relaxujete. Vaše dieťa sa cíti rovnako ako vy. Už od prvých dní svojho života intuitívne vyhľadáva a potrebuje špeciálnu zónu, v ktorej bude môcť jednoducho odpočívať - miesto ktoré mu sposkytne pohodlný a ničím nerušený spánok. Riešením pre rodičov ktorí chcú mať svoje dieťa na blízku môže byť prístelka pri posteli, čo je veľmi jednoduché a pohodlné.

Keď sa začne dieťa samé pohybovať riešením je malá  útulná postieľka.  Pamätajte, že vaše dieťa by malo mať dobrý nočný spánok, bez hluku, televízie a svetla ktoré nie je rušivé a veľmi intenzívne. Veľmi praktické je mať v blízkosti postieľky prebaľovací pult s komodou, ktorá poskytne množstvo priestoru na uskladnenie vecí.


Zóna činnosti

Túto zónu môže tvoriť detský koberec, alebo rohož na podlahe. Dieťa v tomto priestore by malo tráviť svoj čas skúmaním okolia a hraním hier. Zameriavajte sa na hračky vyrobené z prírodných materiálov. Kontrastné obrázky na úrovni detského zraku budú príjemným doplnkom miestnosti.


Pohyb batolaťa si vyžaduje bezpečný priestor preto by sa v detskej izbe nemali vyskytovať žiadne nebezpečné predmety, ako sklo, ostré hrany alebo káble ležiace na podlahe. Hračky sa najlepšie skladujú v košoch alebo škatuliach, čo nám uľahčuje udržiavať poriadok.