Čo nemôže chýbať v detskej izbe?

Dátum pridania: 26.08.2019

Detská izba je svojim spôsobom špeciálna izba v každom dome, alebo byte. Takže stojí za to, stráviť viac času starostlivým výberom všetkého nábytku, doplnkov, ktoré sú veľmi dôležité pre deti všetkých vekových kategórií. Usporiadanie detskej izby je často pre rodičov výzvou, najmä v súčasnosti keď v obchodoch ale i na internete je množstvo zaujímavých riešení. Čo v detskej izbe nesmie chýbať?

Šatníková skriňa

V detskej izbe nemôže chýbať šatníková skriňa, najlepšie s posuvnými dverami a veľký množstvom priehradiek. Pri výbere tohto typu nábytku je vhodné zvážiť optimálny počet tyčí a zásuviek, ktoré možno naplniť spodnou bielizňou alebo ponožkami. Deti, ktoré sú malými prieskumníkmi, ocenia aj veľké množstvo oddelení a priečok, v ktorých sa nachádzajú rôzne poklady a predmety každodennej potreby. A čo viac - rodičia vďaka veľkému množstvu skriniek a políc budú môcť naučiť svoje deti dobrým návykom už od útleho veku, a to že každá vec má svoje miesto. 

Stôl a stolička na učenie a hranie

Tieto typy nábytku slúžia dieťaťu, aby sa mohli učiť a hrať, preto musia spĺňať určité požiadavky. V prvom rade by mali mať správnu výšku a rozmery, aby sa dieťa cítilo pohodlne pri domácej práci, kresbe alebo jedení svojho obľúbeného jedla. Pri výbere stoličky a stola je tiež vhodné venovať pozornosť ich hmotnosti, ktorá nemôže byť príliš veľká. Ľahký nábytok sa dá ľahko presunúť do obývačky alebo kuchyne. Keď sa dieťa stáva starším, zamieňame ľahký nábytok za pevný, akým je napr. písací stôl s vhodne vybavenou stoličkou.

Pohodlné a pevné lôžko

Najlepšie lôžko pre dieťa by malo byť funkčné a bezpečné, rovnako ako dokonale prispôsobené veku a rastu nášho dieťaťa. Spoľahlivosť a pohodlie sú ďalšie funkcie, ktoré by sa mali zohľadniť pri výbere nábytku na spanie. Mladšie deti spia na lôžkach, ktoré majú bočné opory, aby sa zabránilo pádu a ako dieťa rastie, tieto môžu byť odstránené. Stojí za to kúpiť si posteľ, ktorá rastie so svojím dieťaťom a dá sa ľahko zmeniť. Pri kúpe nábytku do detskej izby musia rodičia v prvom rade dbať na bezpečnosti svojho dieťaťa. 

Krabice, boxy a koše na skladovanie hračiek

V izbe pre batoľatá sú na skladovanie hračiek ideálne boxy a koše. Tieto kontajnery na hračky sú nielen funkčné, ale aj zaujímavým dekoratívnym prvkom. V závislosti na detskej fantázii alebo ich výbere môžete tieto boxy dozdobiť farebnými samolepkami z obľúbenými postavičkami z rozprávok. Nádoby na hračky sú praktické, užitočné a dobre sa čistia. Na trhu sú k dispozícii v rôznych farbách, veľkostiach a tvaroch, tak si každý nájde ten vhodný pre svoje dieťa.