Ako usporiadať malú izbu pre 2 deti?

Dátum pridania: 14.01.2020

Usporiadanie spoločného priestoru pre súrodencov je často ťažká úloha. Predškoláci a dospievajúci, chlapci a dievčatá, majú rôzne záujmy, majú rôzne obľúbené farby a chceli by sami rozhodnúť o vzhľade svojho priestoru. Ako „vmestiť“ dve deti, často odlišného veku, na pár metrov štvorcových? 

Relatívne malá oblasť znamená, že musíte rozumne a dômyselne pristupovať k téme zariadenia izby, kde potrebujete vytvoriť zónu spánku, skladovania oblečenia a hračiek alebo vytvorenia spoločného miesta na štúdium.

Zlúčenie záujmov dvoch detí, ako aj usporiadanie individuálneho nábytku v miestnosti uľahčuje poschodová posteľ. Zaberá relatívne malý priestor a poskytuje deťom kúsok súkromia, rovnako ako podporuje detskú fantáziu kde sa môžu hrať napríklad na dvojposchodový autobus alebo kozmickú loď. Navyše poschodové postele v súčasnosti disponujú veľkým množstvom úložného a odkladacieho priestoru. 

Jedným z najväčších problémov pre rodičov je nedostatok miesta na oblečenie, knihy alebo hračky. Preto by ste mali už v úvode premýšľať nielen nad dizajnom a dekoráciami, ale aj nad nábytkom s dostatočne veľkým počtom zásuviek a políc. Pozrite si našu ponuku detského nábytku, skriniek a ktoré si môžete poľahky prispôsobiť potrebám miestnosti. Stačí si vopred naplánovať usporiadanie nábytku.